کشاورزی

از بالابر و هم سطح کننده در صنایع کشاورزی چه استفاده ای می شود؟

امروزه با افزایش جمعیت جهان، نیاز به غذا و محصولات کشاورزی بیش از پیش احساس می شود و یکی از سالم ترین راهکارهای افزایش تولید این محصولات در کلیه ی فصول سال, کشت گلخانه ای است. به کمک بالابر هیدرولیکی و داک لولر بهره وری در این صنعت به حداکثر خود خواهد رسید.
انتخاب سازه های گلخانه همانند سیرکولار، گاتیک، شیشه ای و … با توجه به منطقه ی جغرافیایی و نوع محصول انجام می شود. احداث تمامی این گلخانه ها مستلزم توانایی کار در ارتفاع است. استفاده از بالابر صنعتی ، مطمئن ترین و سریعترین روش احداث گلخانه می باشد. بویژه استفاده از بالابر آکاردئونی که ظرفیت بالا و سکوی کار بزرگی دارد برای احداث گلخانه توصیه می شود. همچنین نگهداری از گلخانه و نصب و تعمیر تجهیزات آن مانند: فن ، پدهای سلولزی و شیدها نیز به کمک بالابر نفری به راحتی قابل اجراست.
پس از احداث گلخانه و گذر از دوره کشت، حال نوبت به برداشت محصول است. اگرچه ارتفاع گیاهان ( انواع گل و مواد خوراکی) از ارتفاع تاج گلخانه کمتر است اما همچنان نیازمند دستگاهی برای برداشت محصول در ارتفاع بالا هستیم.
گلخانه های هیدروپونیک دارای بویلر به وسیله ترولی بالابر گلخانه ای, عملیات برداشت را با سرعت و دقت بالایی انجام می دهند و سایر گلخانه ها نیز با توجه به نوع پوشش کف و عرض راهروهای کشت امکان استفاده از بالابر هیدرولیکی را برای نگهداری و برداشت محصولات خواهند داشت.
انتخاب نوع بالابر برای هر یک از موارد فوق به موارد متعدی بستگی دارد از جمله؛ ارتفاع تاج گلخانه، نوع پوشش کف گلخانه، ظرفیت و ابعاد پلتفرم مد. مشاوره گرفتن از یک کارشناس جهت انتخاب بالابر مناسب در این زمینه راه گشا خواهد بود.
در بسیاری از نقاط کشور عزیزمان؛ باغات میوه با درختان سر به فلک کشیده وجود دارند که برای برداشت محصولات خود دچار چالش هستند. استفاده از بالابر خرما در نخلستان ها و یا بالابر عنکبوتی و حتی بالابر نیسانی جهت حرکت روی زمین های خاکی، می تواند بخش اعظمی از این چالش را حل کند. در باغاتی که درختان کوتاه تری دارند نیز می توان از بالابر قیچی متصل به PTO تراکتور استفاده نمود.
اکثر محصولات پس از برداشت به انبارها و سردخانه ها منتقل می گردند تا برای صادرات و یا مصارف داخلی آماده شوند. سپس جهت پخش و توزیع به نقاط مختلف ارسال می شوند. اگرچه نوع بسته بندی محصول می تواند متفاوت باشد، ولی عملیات بارگیری در همه ی آنان مشترک است و با کمک یک هم سطح کننده بارانداز یا همان داک لولر می توان با سرعت و ایمنی بالا محصول مورد نظر را بدون آسیب، بارگیری و ارسال کرد. این تجهیز در واقع یک رمپ هیدرولیکی است که از سکوی بارگیری به کفی کامیون پل زده و لیفتراک و پالت بر می تواند از روی آن عبور کند. 
از جمله کاربردهای دیگر بالابر قیچی (آکاردئونی) در  سالن های پرورش قارچ است. به کمک بالابر سرعت برداشت محصول و نگهداری از آن افزایش یافته و کنترل کیفیت محصولات در طبقات سالن قارچ آسان تر خواهد شد.
کلایر از بزرگترین تولید کنندگان انواع بالابرهای گلخانه ای و عضو انجمن گلخانه سازان ایران با بیش از سه دهه فعالیت در این زمینه و همکاری با تعداد کثیری از گلخانه سازان و گلخانه داران ایران در این راه همراه شماست.

مشتریان کلایر در صنعت کشاورزی