تعمیر و نگهداری فصلی

انجام بازرسی های دوره ای و تعمیر و نگهداری فصلی ، مؤثر ترین راهکار برای افزایش طول عمر ماشینالات است. کلایر ، برای اولین بار اقدام به ارائه طرح ها و راهکارهای تعمیر و نگهداری فصلی بالابر هیدرولیکی و داک لولر در ایران نموده است. آن دسته از مشتریانی که دستگاه آنها در شرایط کاری سخت در حال بهره برداری است و یا به دنبال کاهش هزینه های تعمیرات در بلند مدت هستند می توانند از خدمات و بسته های کلایر سرویس استفاده نمایند. 

نوع خدمات و طول دوره آن با توجه به نوع بالابر  نفری و صنعتی و طول عمر آن متفاوت خواهد بود. در زمان بازرسی بالابر ، عواملی مانند سلامت روغن هیدرولیک ، وضعیت پین ها و بوش ها، سلامت زنجیرها، عملکرد پمپ و موتور   و…. مورد توجه قرار می گیرد. گریسکاری و روانکاری قطعات متحرک، شستشوی آلایندگی ها از سطوح حساس ، برطرف کردن نشتی های احتمالی و… از جمله پارامترهایی است که در زمان بازرسی و نگهداری فصلی برای یک همسطح کننده هیدرولیکی و یا بالابر نفری باید انجام شود.  اهمیت به نگهداری فصلی نه تنها عمر تجهیزات را افزایش خواهد داد بلکه  با مشخص شدن عیوب احتمالی ، ایمنی دستگاه را بهبود خواهد بخشید.

برای بالابر های سیار  که عمر آنها بیش از ۵ سال نیست و در شرایط عادی استفاده می شوند ،  بازرسی هر ۶ ماه یک بار توصیه می شود. چنانچه عمر بالابر بیشتر است و یا در شرایط پر فشار در حال بهره برداری است ُ بازرسی های ۳ ماهه می تواند گزینه بهتری باشد. در خصوص رمپ تخلیه و بارگیری نیز شرایط فوق صادق است. اما بالابرهای خودکششی و یا پشت کامیونی که در شرایط مختلف جوی بهره برداری می شوند و دستگاه های پیچیده تری نیز به حساب می آیند ، عموما مجهز به ساعت شمار هستند و انجام بازرسی ها و تعمیرات بر اساس ساعت کارکرد دستگاه مشخص می شود.  در صورتی که تمایل به بازرسی فصلی یا تعمیرات دوره ای برای بالابر یا رمپ بارگیری خود دارید می توانید با کلیک بر روی کلید ارسال درخواست زیر، با کارشناسان این حوزه در ارتباط بوده و طرح ها ، شرایط و قیمت ها اطلاع یابید.

“فرم ارسال درخواست در دست بارگزاری است”