FA

 EN 

غــــــــذا و دارو

کاربردهای بالابر و همسطح کننده در صنایع غذا و دارو

پاکیزگی، یکی از مهمترین پارامترهای تولید، در کارخانجات داروسازی و صنایع غذایی است . از آنجایی که بسیاری از تجهیزات این کارخانه ها ، در ارتفاع قرار دارند، استفاده از بالابر هیدرولیکی امری اجتناب ناپذیر است. برای شستشوی مخازن، نظافت تأسیسات و دسترسی به سقف سالن ها ، بالابر متحرک ابزاری ایمن و مطمئن است. برای این منظور بالابر ستونی آلومینیومی گزینه مناسبی است زیرا ابعاد و وزن کم آن امکان استفاده در محیط های مختلف را فراهم می کند. اما اگر نیاز به دسترسی جانبی نیز دارید باید به فکر تهیه بالابر بوم لیفت باشید. این نوع بالابر قابلیت پل زنی بر روی تجهیزات خط تولید را داشته و سرعت عمل آن بسیار زیاد است. 

علاوه بر آن انجام بازرسی ، تعمیر تأسیسات، نصب روشنایی یا سیستم های اطفاء حریق، رسیدگی به دوربین ها و… نیازمند بالابر هیدرولیکی سیار است. چنانچه تأسیسات مورد نظر سنگین باشند یا نیاز باشد دو یا سه نفر همزمان در ارتفاع کار کنند بالابر آکاردئونی گزینه مناسب تری به حساب می آید. 

یکی از مواردی که در صنایع غذا و دارو از اهمیت بالایی برخوردار است، استفاده از ماشینالات تمیز است. اگر کیفت قطعات هیدرولیکی و اتصالات بالابر  مناسب نباشد و یا رسیدگی به دستگاه در زمان مقرر انجام نشود ممکن است با نشتی هیدرولیک مواجه شده و محیط را آلوده کند. پس چه پیش از خرید و چه پیش از استفاده، از سلامت و کیفیت بالابر هیدرولیکی مطمئن شوید. کلایر  توصیه می کند از بالابر با پوشش گالوانیزه گرم در محیط های حساس استفاده شود. 

از سایر مواردی که بالابر هیدرولیکی در این صنایع کاربرد دارد، خطوط تولید است و از بالابر ثابت در خطوط تولید این کارخانجات استفاده های متعددی می شود. برای حمل مواد اولیه و یا محصولات نهایی از قسمت های مختلف خط تولید به قسمت های دیگر که اختلاف ارتفاع وجود دارد، از میز هیدرولیکی استفاده می شود. این موضوع فرایند تولید را تسریع کرده و ارگونومی پرسنل را افزایش خواهد داد.

استفاده از بالابر باری نیز در انبارهای صنایع غذایی و دارویی بسیار رایج است. به کمک بالابر های باربر می توان کالا ، محصول، لیفتراک و… را بین طبقات انبار جابجا کرد. به کمک بالابر نفری متحرک، دسترسی به قفسه ها سریع و ایمن خواهد بود . همچنین به منظور بارگیری و تخلیه ایمن و سریع تر می توان از داک لیفت یا داک لولر استفاده کرد. داک لولر یک رمپ هیدرولیکی است که بین سکوی بارگیری و کامیونت قرار گرفته و عملیات بارگیری / تخلیه را تسریع می بخشد. بویژه کارخانجات داروسازی که داروهای یخچالی تولید می نمایند یا در انبارهای مواد غذایی که کالاهای فاسد شدنی وجود دارد، لازم است بارگیری و تخلیه از  خودروی یخچال به سردخانه با سرعت بالا انجام شود که داک لولر ، تجهیز استاندارد و پرکاربردی به حساب می آید.

مشتریان کلایر در صنایع غذایی و دارویی

محصولات پرکاربرد در صنایع غذایی و دارویی