صنایع سنگین

کاربردهای بالابر و رمپ هیدرولیکی در صنایع سنگین

استفاده از بالابر هیدرولیکی در صنایع سنگین همچون کارخانجات فولاد، آلومینیوم، مس، سیمان و… بسیار رایج است به طوری که در برخی کارخانجات این صنایع ممکن است بالغ بر ۵۰ دستگاه بالابر نیز وجود داشته باشد. به دلیل وسعت این کارخانه ها و بخش های متعدد آن، بالابرهای مختلف با کاربردهای متفاوت در آن یافت می شود. 

  • محوطه و فضای باز:

 امور مختلفی در فضای باز شرکت های بزرگ نیاز به بالابر دارد. از رسیدگی به تیرهای برق یا روشنایی گرفته تا کار  در کنار نوار نقاله ها، خنک کننده ها، برجک ها، ساختمان ها و… . برای انجام چنین کارهایی بالابر دیزلی گزینه مناسبی است. بالابرهای دیزلی در دو تیپ آکاردئونی خودکششی و بوم لیفت خودکششی تولید می شوند. به کمک بوم لیفت ها دسترسی جانبی ایجاد شده و قابلیت پل زنی فراهم خواهد شد. مزیت بالابر آکارئونی اما ظرفیت بالای آن و سکوی کار بزرگ است. همچنین از بالابر نیسانی و بالابر پشت کامیونی نیز می توان استفاده کرد. این بالابرها بیشتر مناسب جابجایی در مسافت های زیاد هستند. 

  • سوله ها و فضای سرپوشیده:

به منظور ایجاد دسترسی به سقف سوله ها یا تأسیساتی که در فضای بسته در ارتفاع نصب شده اند مانند سیستم های حفاظتی، اطفاء حریق، دوربین ها، تعمیر جرثقیل سقفی و… از بالابر برقی استفاده می شود. بالابر برقی نیز در مدل های مختلف بوم لیفت و آکاردئونی تولید می شود. هنگام خرید بالابر برقی باید به محدودیت ابعادی فضاهای داخلی توجه شود.

  • انبارها:

از کاربردهای فراوان بالابر هیدرولیکی در انبارها نمی توان چشم پوشی کرد. بالابر متحرک در انبار به منظور دسترسی به قفسه ها، چیدمان کالا، دسترسی به تأسیسات و دورین ها استفاده می شود. بالابر آکاردئونی گزینه بسیار مناسبی برای انبارها به حساب می آید زیرا ابعاد مناسبی داشته و ظرفیت آن زیاد است. همچنین بالابر باری نیز در انبارهای چند طبقه جهت جابجایی و انتقال بار بین طبقات استفاده شده و با استفاده از مدل های بزرگ تر حتی می توان لیفتراک را بین طبقات جابجا کرد. 

  • بارگیری و تخلیه:

 یکی از تجهیزاتی که عملیات تخلیه و بارگیری را تسهیل می کند رمپ هیدرولیکی (داک لولر) است. با استفاده از رمپ بارگیری، لیفتراک و پالت بر می تواند به داخل کانتینر ها و کفی کامیون ها منتقل شده و سرعت بارگیری و تخلیه را تسریع نماید. همچنین اگر امکان نصب داک لولر نباشد، داک لیفت ها یا همان بالابر بارگیری گزینه مناسبی به حساب می آید.

مشتریان کلایر در صنایع سنگین