سایر صنایع

کاربرهای بالابر و داک لولر در صنایع مختلف

امروزه تمامی صنایع کوچک، متوسط و بزرگ، نیازمند تجهیزاتی هستند که کار در ارتفاع را آسان، ایمن و سریع نماید. بالابر نفربر هیدرولیکی بهترین ابزار برای کار  در ارتفاع است. دسترسی به چراغ ها و روشنایی ، نصب و تعمیر دوربین های مدار بسته ، رسیدگی به سیستم های اطفاء حریق ، شستشو و رنگ آمیزی در ارتفاع و…. به کمک بالابر نفری با ایمنی بالا و در کمترین زمان انجام خواهد شد. 

بالابر باری ثابت نیز برای جابجایی بار در انبارها بین طبقات مناسب است. این بالابرها در ابعاد بزرگتر و با ظرفیت های بالاتر نیز ساخته می شوند که می توانند پالت تراک و لیفتراک را جابجا نمایند. از میزهای هیدرولیکی نیز به عنوان بالابر خط تولید استفاده می شود. به کمک این بالابرها ارگونومی پرسنل و کارگران بهبود خواهد یافت و جابجایی بارهای سنگین در قسمت های مختلف خطوط تولید میسر خواهد شد. 

شرکت های بزرگی که حجم کار آنها در ارتفاع زیاد است میتوانند از بالابرهای خودکششی استفاده نمایند. قیمت این نوع بالابر نسبت به مدل های ساده بیشتر است ولی سرعت عمل آنها به دلیل عدم نیاز به جک تثبیت کننده بیشتر است. همچنین کارخانه هایی که فضای باز گسترده دارند می توانند از بالابر نیسانی یا بالابر پشت کامیونی استفاده نمایند. 

در انبارها نیز از  هر دو تیپ بالابر هیدرولیکی (سیار و ثابت) استفاده می شود. به کمک بالابر سیار چیدمان کالا در قفسه ها آسان تر انجام می شود و به کمک بالابرهای ثابت امکان جابجایی تجهیزات سنگین بین طبقات فراهم خواهد شد.  

مراکز صنعتی و تجاری که برای بارگیری و تخلیه دچار چالش هستند نیز می توانند با بهره گیری از داک لولر (رمپ هیدرولیکی) یا داک لیفت (بالابر بارگیری) ، عملیات تخلیه و بارگیری را تسهیل نمایند. این تجهیزات سرعت بارگیری را به طور قابل ملاحظه ای افزایش خواهد داد و خطرات آن را به حداقل خواهد رسانید. مراکز پستی و ادارات گمرک به دلیل میزان زیاد بارگیری و تخلیه می توانند از داک لولر ها استفاده نمایند. 

از بالابر نفری در رویدادهای ورزشی نیز استفاده های مختلف می شود. جهت رسیدگی به ورزشگاه ها و نورافکن ها پیش از مسابقات و حتی فیلم برداری حین مسابقات ورزشی از بالابر نفربر هیدرولیکی استفاده می شود. همچنین در پروژه های هنری جهت نقاشی، نصب دکور و حتی نورپردازی بالابرهای مختلفی استفاده می شود. 

بخش معدن نیز  به عنوان یکی از مهمترین صنایعی است که از بالابر متحرک استفاده می کند. رسیدگی به تونل ها ، بازرسی دیواره های معادن، نصب تجهیزات در ارتفاع و… همگی با استفاده از بالابر صنعتی انجام می گردد. 

یکی دیگر از کاربردهای بالابر در بخش خدمات است. شرکت هایی که ماشینالات مختلف اجاره می دهند ، بالابر متحرک را نیز در سبد ماشینالات خود قرار می دهند. اجاره بالابر پشت کامیونی ، بالابر خودکششی، بالابر  آکاردئونی، بالابر ستونی و… در دنیا رواج فراوان دارد و در ایران نیز چند سالی است که شرکت های مختلفی به اجاره بالابر می پردازند.

بانک ها، مؤسسات مختلف، پمپ بنزین ها، صنایع لوازم خانگی، کارخانجات تولید فیلتر صنعتی، شرکت های تولید کفش و پوشاک، کارخانجات رنگ، صنایع فلزی، صنایع چوب و مصنوعات آن، صنایع کاغذ و سلولز، تولید کنندگان ماشینالات، بازیافت، و… همگی از مشتریان بالابرهای کلایر هستند. 

مشتریان کلایر در سایر صنایع