مراکز تجاری و تفریحی

کاربردهای بالابر در مراکز تجاری، تفریحی و مذهبی

به دلیل تردد زیاد در مراکز تجاری و تفریحی، استفاده از داربست حادثه ساز و غیر ایمن است. از طرفی تعداد زیاد دوربین ها، چراغ ها، تابلوها و… در موزه ها، گالری ها، مراکز خرید و… نیاز به سرعت عمل دارد. لذا بالابر هیدرولیکی بهترین وسیله برای کار در ارتفاع در چنین مراکزی به حساب می آید. مراکز تجاری کوچک می توانند از بالابر ستونی تک ریل یا دو ریل استفاده کنند. جابجایی بالابرهای آلومینیمومی به دلیل وزن کم آسان است. 

فروشگاه های زنجیره ای نیز به منظور چیدمان کالا در قفسه ها، تعویض تابلوها و حتی نظافت محیط های مختلف نیازمند بالابر متحرک هستند. بالابر آکاردئونی می تواند گزینه مناسبی برای مراکزی باشد که به دستگاه با ظرفیت بیشتر نیاز دارند. هرچند ارتفاع کاری مورد نظر بر انتخاب بالابر مناسب اثر گذار است. فروشگاه های زنجیره ای اکثرا دارای انبار مجزا از فضای فروشگاه نیز هستند. به کمک بالابر آکاردئونی دسترسی به کالاهای انبار سریع تر و با ایمنی بالا انجام خواهد شد.

مراکز تجاری و تفریحی بزرگ ، به بالابرهایی نیاز دارند که سرعت عمل بالاتری داشته باشد و از طرفی با قابلیت پل زنی ، دسترسی به وُید ها و فضاهای مختلف را میسر سازد. بالابر عنکبوتی یک دستگاه بسیار مناسب برای چنین مراکزی است. بالابر عنکبوتی ارتفاع بیشتری را می تواند پوشش دهد و دسترسی جانبی ایجاد کند. همچنین وزن و ابعاد بسته شده بالابر عنکبوتی به گونه ای است که می توان آن را با آسانسور های باری به طبقات دیگر منتقل کرد و یا از درب ها عبور داد. 

از بوم لیفت های خودکششی و قابل یدک نیز در مراکز تفریحی، تجاری و تفریحی استفاده های متعدد می شود. این بالابرها بسیار سریع بوده و برای کار در ارتفاع نیازی به جک تثبیت کننده ندارد. مساجد بزرگ، حرم های مطهر و مراکز خرید بزرگ از مشتریان این دستگاه ها هستند. 

شهربازی ها از جمله فضاهایی هستند که برای بازرسی دستگاه هایی مانند ترن هوایی، چرخ و فلک و سایر وسایل بازی نیازمند بالابر هیدرولیکی می باشند. جدای از آن ، تأسیسات دیگری مانند دوربین ها، روشنایی و… نیز برای رسیدگی و تعمیرات به بالابر نفری نیاز دارند. بالابر های بوم لیفت می توانند گزینه مناسبی برای این منظور باشند ولی به دلیل قیمت بالا ، استفاده از بالابرهای ستونی دو ریل و چهار ریل نیز رواج وارد. 

در سالن های سینما و آمفی تئاتر نیز دسترسی به سقف و تأسیسات آن همواره دشوار است. کلایر به این منظور اقدام به تولید بالابر تک ریل با پایه ویژه آمفی تئاتر و سینما نموده است که به کمک آن ، بالابر می تواند بالای صندلی ها مستقر شده و دسترسی را آسان نماید.

از بالابر هیدرولیکی در سالن های ورزشی سرپوشیده نیز به وفور استفاده می شود. تعویش چراغ ها، رسیدگی به سیستم های تهویه مطبوع، دوربین ها و… از جمله کاربردهای بالابر نفری در سالن های ورزشی می باشد.

مشتریان کلایر در میان مراکز تجاری، تفریحی و مذهبی