انبار ، پخش و سردخانه

بالابر و رمپ هیدرولیکی مناسب برای انبارها، شرکت های پخش و سردخانه ها

مبالغه نیست اگر یک انبار یا شرکت پخش بدون بالابر هیدرولیکی را به اسب بدون زین تشبیه کنیم. استفاده از حداکثر فضا در یک انبار از اولویت های شرکت های بزرگ به حساب می آید به صورتی که روز به روز بر تعداد انبارهایی با قفسه های مرتفع و حتی انبار چند طبقه در حال افزایش است. به لطف بالابر متحرک ، دسترسی به این قفسه ها سریع، ایمن و آسان خواهد بود. 

مناسب ترین نوع بالابر نفری برای یک انبار، بالابر آکاردئونی است. این نوع بالابر ارتفاع بسته شده کمتری در مقایسه با مدل های دیگر داشته، سکوی کار آن بزرگ تر و ظرفیت سبد آن بیشتر است. همچنین با توجه به ابعاد مناسب امکان استقرار کنار قفسه ها وجود دارد.  کلایر برای سردخانه ها راهکارهای ویژه ای دارد. با تجهیز بالابرهای کلایر به روغن مخصوص دمای پایین، تجهیزات برقی مقاوم در برابر رطوبت، هیتر روغن و… ، امکان استفاده از بالابرها در سردخانه های دمای پایین، بدون نیاز به خاموش کردن تأسیسات سردخانه فراهم می شود. چنانچه مالک سردخانه هستید و به تجهیزات لیفتینگ مناسب برای سردخانه نیاز دارید، می توانید با کارشناسان کلایر مشورت نمایید. 

تأسیساتی که در انبارها نصب شده اند نیز نیازمند رسیدگی ، بازرسی و تعمیرات روزمره هستند. بویژه سیستم اطفاء حریق ، دوربین ها، کابل ها، چراغ ها و… نیاز به توجه ویژه دارند که استفاده از بالابر هیدرولیکی ، به تسهیل این امر کمک می کند. متأسفانه در کشور ما برخی به جای استفاده از بالابر ، نفرات را با لیفتراک به ارتفاع منتقل می کنند که بسیار حادثه خیز است زیرا اپراتور در پایین قرار داشته و به خطرات احتمالی افراد روی شاخک آگاه نیست. یک توقف ناگهانی یا عدم دید مناسب کافی است تا افرادی که در ارتفاع قرار دارند با خطرات جدی مواجه شوند. همچنین هزینه های تعمیر و نگهداری لیفتراک نسبت به بالابر متحرک بسیار بیشتر است و استفاده از آن را برای حمل نفر، توجیه پذیر نیست.

از آنجایی که قیمت زمین در شهرک های صنعتی افزایش افسار گسیخته ای داشته است، بسیاری از انبارهای امروزی در دو یا سه طبقه ساخته می شوند. جابجایی بار یا حتی لیفتراک بین این طبقات نیازمند آسانسور  یا بالابر باری است و قیمت بالابر به صرفه تر از آسانسور  بوده و فراهم نمودن الزامات ایمنی آن ، آسان تر است. امروزه بالابر آکارئونی به عنوان ایمن ترین نوع انتقال بار بین طبقات شناخته می شود. 

یکی از چالش های بزرگ انبار و سرخانه ، عملیات بارگیری و تخلیه است که اکثراً در ایران به روش های سنتی انجام می شود. برای این منظور داک لیفت و داک لولر مناسب ترین تجهیزات مدرن به شمار می آیند که لیفتراک ، پالت بر و پالت تراک می تواند به کمک آن همسطح کامیون شده و عملیات بارگیری تسهیل شود. بویژه داک لولر یا همان رمپ هیدرولیکی سرعت عمل بالایی داشته و برای سردخانه ها که اتلاف انرژی و افت حرارت پارامتر مهمی است، بهترین گزینه به حساب می آید.

مشتریان کلایر در صعنت انبار، پخش و سردخانه